Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Garantisi

 

Verimek Telekomünikasyon'a yapılan Web hosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır.
Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir.
Geri iade politikamız Lisans, Yazılım, Domain SSL hizmetleri haricinde tüm ürünlerimizde aynıdır. Kullanım hesaplaması sonrası kalan tutar iade sürecine işlenir.
7 gün ğara İade garantisi çerçevesin de geri ödemeler 3 iş günü içerisinde yapılır.

Verimek Telekomünikasyon, barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

 

Ödeme

 

Verimek Telekomünikasyon sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki veya sonrası iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.

Verimek Telekomünikasyon müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 3 gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri soguk olarak beklemeye alınır akabinde web cari işlemleri veri tabanımız üzerinden askıya alınır. ( Bir sonraki hizmet alışında otomatik bir şekilde aktifleştirilir.

Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Verimek Telekomünikasyon hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Verimek Telekomünikasyon kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

 

Verimek Hesap Erişimi ve Diğer Konular

 

Verimek Telekomünikasyon Web sitesindeki hesabınıza erişim engeli getirebilir..

Verimek Telekomünikasyon ile alakalı herhangi bir olumsuzluk, problem, yaşarsanız şikayetinizi kolluk kuvvetlerine, bağlı olduğu sanayi odasına, Bilgi teknoloji kurumuna yapabilirsiniz.

Verimek Telekomünikasyon marka ismini üçüncü parti web sitelerinde karalama çalışmaları, olumsuz göstermek, özellikle almadığınız hizmet hakkında kara propaganda yapmak marka koruma kanunlarınca yasak olup hakkınızda fikri sinai ve marka koruma ile alakalı dava en kısa idari işlemler başlatılabilir.

Aldığınız hizmet ile alakalı herhangi bir şüpheli durum olursa hizmetinizi durdurup kolluk kuvvetlerine bilgi iletebilir..

Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Verimek Telekomünikasyon hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Verimek Telekomünikasyon kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar. Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

 

Alan Adları

 

Verimek Telekomünikasyon üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.

Verimek Telekomünikasyon alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Verimek Telekomünikasyon sorumlu tutulamaz.

 

Sanal Sunucu Kullanımı

 

Verimek Telekomünikasyon üzerinden kiralanan sanal sunucu / bulut sunucu hizmetlerinde sunucu yönetimi tamamen kiralayan kişi veya kuruma aittir(Aksi bir anlaşma yapılmadıkça).

Verimek Telekomünikasyon'un yükümlülüğü kiralanan sanal sunucu / bulut sunucu hizmetini 7/24 internet ve elektrik erişimlerinin açık olmasıdır ( Uptime garantisi %99,5/AY ) bunun dışında aksi bir anlaşma olmadıkça sunucu içerisine kesinlikle müdehalede bulunma zorunluluğu yoktur.

Verimek Telekomünikasyon sanal sunucu / bulut sunucuların tutulduğu ana sunucuların bakım/onarımlarını aylık periyodlar ile yapmaktadır. fakat olası elektrik, sistem, disk hatalarına karşın müşterinin kendi datalarını yedeklediğini var sayar ve bu varsayım üzerinden hareket eder.

Verimek Telekomünikasyon yukarıda yazan maddelere rağmen müşteri memnuniyeti adına yedekleme hizmeti almamış olan sanal sunucu / bulut sunucu müşterilerinin belirsiz periyodlar ile sunucu imajını olası felaket senaryolarını göz önünde bulundurarak ayrı bir sunucu üzerinde full imaj şeklinde tutar ve olası problemlerde yedek yükleme, yedekten geri dönme, yedek verme sorumluluğunu saklı tutar.

 

Sistem Kullanımı

 

Verimek Telekomünikasyon sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler. Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Verimek Telekomünikasyon bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Bu tür bir durumda Verimek Telekomünikasyon müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda Verimek Telekomünikasyon para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

 

Yedekleme

 

Verimek Telekomünikasyon verdiği tüm(A-Z),(X-Y)(Web Hosting, Sanal Sunucu, Bulut Sunucu, Web Reseller gibi hizmetlerin'de yedek alma tamamen müşterinin siparişi ve isteği üzerine yükümlüdür.
Siparişiniz esnasında veya siparişiniz sonrasında yedekleme hizmeti alarak hizmetinizin yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Aksi durumda herhangi bir hizmetin yedeklemesini yapma zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

 

Yasadışı Kullanım

 

Verimek Telekomünikasyon Bilişim Teknolojileri'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.
Verimek Telekomünikasyon suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve tespiti sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

 

Tehdit - Tehlike

 

Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü obje, materyal ve dosyanın sorumluluğu müşteriye aittir. Verimek Telekomünikasyon bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

 

Sahtekarlık

 

Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir materyal ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

 

Hile

 

Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

 

E-posta ve Spam Haber

 

Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Verimek Telekomünikasyon hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

 

Erişim

 

Verimek Telekomünikasyon servislerini ve adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Verimek Telekomünikasyon tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

 

Marka Gizlilik İlkelerinin İhlali

 

Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin ve şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

 

Kişisel Verilerin İşlenmesi

 

Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. Hiçbir şekilder Verimek Telekomünikasyon kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Güvensiz Davranış

 

Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi ve işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

 

Virüs Dağıtım

 

Kasıtlı olarak barındırılan virüs, şahısların ve firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

 

Tescilli (Lisanslı) Yazılımlar

 

Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.

 

Site İçeriği

 

Verimek Telekomünikasyon sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına uygun olmak zorundadır. Verimek Telekomünikasyon sunucularında Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Verimek Telekomünikasyon sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Verimek Telekomünikasyon hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. Ayrıca yasadışı yayın yapan web site veya sunucunun yedeğini teslim etme sorumluluğunda değildir.

 

Sunucu Kullanımı

 

Verimek Telekomünikasyon tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. Verimek Telekomünikasyon tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Verimek Telekomünikasyon sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Verimek Telekomünikasyon yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

 

Sunucu Yönetimi

 

Verimek Telekomünikasyon sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu web hosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm Verimek Telekomünikasyon müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Verimek Telekomünikasyon hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.