• Hizmet Sözleşmesi

  Hizmet Garantisi

   

  İade Koşulları

  Web sitemizde sunduğumuz hizmetlere ait iade koşullarını https://verimek.com/iade-sozlesmesi linkimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

   

  1: Ödeme

   

  Verimek Telekomünikasyon sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki veya sonrası iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.

  Verimek Telekomünikasyon müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 3 gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri silinir akabinde web cari işlemleri veri tabanımız üzerinden askıya alınır. ( Bir sonraki hizmet alışında otomatik bir şekilde aktifleştirilir.

  Verimek.com web sitemiz içerisinden kredi kartınız ile yaptığınız ödeme aşamasında sistem tarafınıza kredi kartınızın kayıt edilip edilmeyeceğini sorar. Eğer ödeme için kullandığınız kartı kayıt ederseniz bir sonraki faturanızı eğer bir iptal talebiniz yoksa otomatik olarak son ödeme gününde tahsil edecektir.

  Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Verimek Telekomünikasyon hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Verimek Telekomünikasyon kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

   

  2: Verimek Hesap Erişimi ve Diğer Konular

   

  Verimek Telekomünikasyon Web sitesindeki hesabınıza erişim engeli getirebilir..

  Verimek Telekomünikasyon ile alakalı herhangi bir olumsuzluk, problem, yaşarsanız şikayetinizi kolluk kuvvetlerine, bağlı olduğu sanayi odasına, Bilgi teknoloji kurumuna yapabilirsiniz.

  Verimek Telekomünikasyon marka ismini üçüncü parti web sitelerinde karalama çalışmaları, olumsuz göstermek, özellikle almadığınız hizmet hakkında kara propaganda yapmak marka koruma kanunlarınca yasak olup hakkınızda fikri sinai ve marka koruma ile alakalı dava en kısa idari işlemler başlatılabilir.

  Aldığınız hizmet ile alakalı herhangi bir şüpheli durum olursa hizmetinizi durdurup kolluk kuvvetlerine bilgi iletebilir..

  Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Verimek Telekomünikasyon hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Verimek Telekomünikasyon kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar. Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

   

  3: Alan Adları

   

  Verimek Telekomünikasyon üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusun da kaydedilir.
  Alan adı siparişleriniz ödemenizin hemen ardından sistem tarafından otomatik olarak kayıt kuruluşuna aktarılır.
  Kayıt kuruluşundan gelen otomasyon yanıtı neticesinde alan adınız kullanımınız için kontrol panelinize aktarılır.
  Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.

  Verimek Telekomünikasyon alan adının bitiş süresine yakın tarihler de müşteriye uyarı mailleri gönderir.
  Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Verimek Telekomünikasyon sorumlu tutulamaz.

  Verimek Telekomünikasyon sipariş edilen alan adlarını bayiisi olduğu "domainnameapi" veya "resellerclub" ICANN Firmalarından tahsis eder.
  Sipariş edilen alan adlarının kontrolünü ve doğruluğunu müşteri sipariş sonrası takip edip kontrol etmelidir. Kayıt/Yenileme/Transfer.
   

  4: Sanal Sunucu Kullanımı

   

  Verimek Telekomünikasyon üzerinden kiralanan sanal sunucu / bulut sunucu hizmetlerinde sunucu yönetimi tamamen kiralayan kişi veya kuruma aittir(Aksi bir anlaşma yapılmadıkça).

  Verimek Telekomünikasyon'un yükümlülüğü kiralanan sanal sunucu / bulut sunucu hizmetini 7/24 internet ve elektrik erişimlerinin açık olmasıdır ( Uptime garantisi %99,5/AY ) bunun dışında aksi bir anlaşma olmadıkça sunucu içerisine kesinlikle müdehalede bulunma zorunluluğu yoktur.

  Verimek Telekomünikasyon sanal sunucu / bulut sunucuların tutulduğu ana sunucuların bakım/onarımlarını aylık periyodlar ile yapmaktadır. fakat olası elektrik, sistem, disk hatalarına karşın müşterinin kendi datalarını yedeklediğini var sayar ve bu varsayım üzerinden hareket eder.

   

  5: Sistem Kullanımı

   

  Verimek Telekomünikasyon sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler. Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Verimek Telekomünikasyon bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

  Bu tür bir durumda Verimek Telekomünikasyon müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda Verimek Telekomünikasyon para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

   

  6: Yedekleme

   

  7: Verimek Telekomünikasyon verdiği tüm(A-Z),(X-Y)(Web Hosting, Sanal Sunucu, Bulut Sunucu, Web Reseller gibi hizmetlerin'de yedek alma tamamen Verimek Telekomünikasyon müşterisine aittir..
  Fakat Siparişiniz esnasında veya siparişiniz sonrasında günlük, haftalık, aylık bir yedekleme hizmeti aldıysanız veri yedeklerinizi bulunduğunuz sunucudan ayrı bir yedekleme sunucusuna fiziken alabilir ve veri güvenliğinizi profesyonel bir şekilde sağlayagiliriz.
  Aksi durumda herhangi bir hizmetin yedeklemesini yapma zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

   

  8: Yasadışı Kullanım

   

  Verimek Telekomünikasyon Bilişim Teknolojileri'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.
  Verimek Telekomünikasyon suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve tespiti sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

   

  9: Saldırı Çıkışı

   

  Verimek Telekomünikasyon verdiği tüm hizmetlerden external veya internal olarak saldırı çıkışı yapıldığı an bildirim yapmaksızın sunucu veya hizmetiniz (A-Z) askıya alınabilir, hizmet sonlandırılabilir ve kesinlikle ücret iadesi yapılamaz.
  Verimek Telekomünikasyon'un sunduğu hizmetler tamamen fiziki olarak personel veya geliştirilmiş yazılımlar tarafından takip edilmektedir.

   

  10: Tehdit - Tehlike

   

  Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü obje, materyal ve dosyanın sorumluluğu müşteriye aittir. Verimek Telekomünikasyon bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

   

  11: Sahtekarlık

   

  Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir materyal ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

   

  12: Hile

   

  Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

   

  13: Hizmet Durdurma

   

  Verimek Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sağladığı tüm Ürün/Hizmetleri bildirim yapmaksızın durdurabilir.
  Durdurulacak veya durdurulmuş olan hizmetlerin (Ödenmemiş fatura hariç) Madde:19'u inceleyebilirsiniz. 7 günlük verisi Verimek Telekomünikasyon tarafından saklanır ve Müşteri veya Potansiyel müşteri talep ederse verilerini almak için hizmeti aktif konuma getirilmesini talep edebilir.
  Talebe istinaden veriler erişilebilir ve alınabilir duruma getirilir. 1 gün ( 24 saat ) süre ile yedek alınması gerekmektedir.

   

  14: E-posta ve Spam Haber

   

  Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Verimek Telekomünikasyon hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

   

  15: Erişim

   

  Verimek Telekomünikasyon servislerini ve adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Verimek Telekomünikasyon tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

   

  16: Marka Gizlilik İlkelerinin İhlali

   

  Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin ve şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

   

  17: Kişisel Verilerin İşlenmesi

   

  Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. Hiçbir şekilder Verimek Telekomünikasyon kesinlikle sorumlu tutulamaz.

   

  18: Güvensiz Davranış

   

  Verimek Telekomünikasyon servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi ve işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.
  Sipariş sonrası sipariş veren müşterinin kimlik bilgilerinin doğrulanması adına kimlik bilgisi talep edebilir ve doğrulama amaçlı üye olan hesap üzerinde saklayabilir.

   

  19: Ödenmemiş Fatura ve Veriler

   

  Verimek Telekomünikasyon San ve Tic. Ltd. Şti'nin sağladığı tüm hizmetler öde ve kullan politikası ile sağlanmaktadır. Ödeme vadesi dolmuş olan Hosting veya Sunucu hizmetleri otomasyon tarafından durdurulur ve müşterinin ödeme yapması beklenir.
  Ödeme vadesi gecikmesinden dolayı kapatılan sunucu maximum 72 saat(3 gün) Ana sunucu üzerinde saklanır ve çıkartılan faturanın ödenmemesi durumunda veriler geri getirelemeyecek şekilde imha edilir.
  Müşteri hizmet almaya devam etmeyecek olsa bile eğer ödeme vadesi gelen faturayı ödememiş ve sunucusu kapalı konuma alınmış ise çıkan son faturayı ödeyerek verilerine erişebilir ve yedekleyebilir.
  Aksi halde sunucu veya hosting'ine ait yedekleri almak için sunucunun aktif edilmesi talebi geri çevrilebilir.

   

  20: Virüs Dağıtım

   

  Kasıtlı olarak barındırılan virüs, şahısların ve firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

   

  21: Tescilli (Lisanslı) Yazılımlar

   

  Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.

   

  22: Site İçeriği

   

  Verimek Telekomünikasyon sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına uygun olmak zorundadır.
  Verimek Telekomünikasyon sunucularında Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Verimek Telekomünikasyon sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Verimek Telekomünikasyon hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. Ayrıca yasadışı yayın yapan web site veya sunucunun yedeğini teslim etme sorumluluğunda değildir.

   

  23: Marka Koruma

   

  Verimek Telekomünikasyon Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve ticaret kanunlarına bağlı bir Limited Şirketi'dir olası her türlü olumsuzluk, hata, sonuç alamama durumlarında Türkiye Cumhuriyeti yargı ve kolluk kuvvetlerine başvurarak şikayetlerinizi dile getirebilir ve dava dahil tüm süreçleri yerine getirebilirsiniz.

  Ticari ve marka ismini korumak adına 3. parti web siteleri, uygulamalar, fiziki yazılar vb Marka ismini zedelemeye yönelik her türlü davranışlarınızda Siparişiniz esnasında kabul ettiğiniz bu hizmet sözleşmenizi kullanarak hukuk birimimiz tarafından işlemler başlatılabilir.

  Hizmet sözleşmesine göre A-Hizmet Veren(Verimek Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi) B-Hizmet Alan(Müşteri Ad, Soyad(Hizmet sözleşmesini sipariş esnasında onaylayan) Her türlü destek ihtiyacını, olumlu, olumsuz bildirimlerini "www.verimek.com" web sitemiz veya "0224 323 00 27 telefon numarası [email protected]" adresinden yapabilir ve süreci devam ettirebilir.

  24: 3 Parti Alanlar


  Verimek Telekomünikasyon tanıtım ve satış amaçlı olarak her türlü mecra üzerinden reklam, fırsat bildirimleri yapabilir.
  Fakat satış sonrası desteği ve çözümleri "www.verimek.com" üzerinden sunar 3. Parti alanlar üzerinden bildirimler hiç bir şekilde dikkate alınmaz ve yanıtlanmaz bu durum hizmet sözleşmemiz'de açık bir şekilde bildirilmiş ve onayınıza sunulmuştur.

   

  25: Sunucu Kullanımı

   

  Verimek Telekomünikasyon tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. Verimek Telekomünikasyon tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Verimek Telekomünikasyon sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar.
  Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Verimek Telekomünikasyon yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

   

  26: Sunucu Yönetimi

   

  Verimek Telekomünikasyon sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu web hosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm Verimek Telekomünikasyon müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Verimek Telekomünikasyon hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

  Verimek ile güvendesiniz

  İnternette yerinizi almak için daha fazla geç kalmayın.

  Verimek Telekomünikasyon profesyonel ekibi ile kesintisiz hizmet sunmaktadır.

   7 / 24 TEKNİK DESTEK  KESİNTİSİZ ERİŞİM  GÜNCEL TEKNOLOJİ
  ÜYE OL